Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Rapidgator.net

Jeta Logo Designer – Ücretsiz Logo Yapma Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Rapidgator.net

Jeta firması tarafından geliştirilen Logo Designer programı ile kolay, hızlı ve güçlü logolar tasarlayabilirsiniz. Program ücretsiz olmasına rağmen o kadar çok fazla güzel ve sade özelliklerle donatılmış ki adete baskı kalitesinde logolar çıkartmanız mümkün olmakta. Jeta Logo Designer programının ücretsiz versiyonunun yanı sıra Jeta Business Edition adında ücretli versiyonuda bulunmakta. Aralarındaki tek far Business Edition sürümünde 5000 adet ikon bulunurken 400 adette hazır logo teması bulunmaktadır.

Jeta Logo Designer Nasıl Kullanılır?

indirdiğiniz jeta130_free.zip dosyasını Winrar veya benzeri program yardımı ile açıp içerisindeki jeta_setup.exe’yi çalıştırıp next next diyerek kurulumu tamamlayınız. Sonrasında masaüstünüze Jeta Logo Designer kısayolu eklenecektir buna çift tıklayarak açalım.

İlk açılışta size ücretsiz logo şablonları çıkartacaktır bu şablonlardan beğendiğinizi seçerek hazır şablon düzenleyebilirsiniz. Bu sayfayı kapatıp tekrar açmak isterseniz File menüsünden Template Library yazan yere tıklamanız yeterli 60 hazır şablon ücretsiz sürümde sizleri beklemekte. Eğer bu şablonlardan beğendiğiniz yoksa File > New seçeneği ile yeni bir çalışma alanı açalım program içerisinde ekran görüntülerinde göreceğiniz üzere sol tarafta Object Library yani hazır ikonların bulunduğu bölüm yer alırken sağ tarafta renkleri görebileceksiniz. En basit şekilde bir ikon seçelim ve boyutunu rengini ayarlayalım ardından çalışma alanında boş bir yere sağ tıklayarak New Text diyelim ve logomuzun adını yazalım dilerseniz logo fontunu yine bu ekrandan değiştirebilirsiniz eğer web siteniz için oluşturacaksanız bunları çeşitlendirmek mümkün.

Logomuzu nasıl kaydedeceğiz?

http://www.indirlink.com/wp-content/uploads/2017/08/jeta-logo-designer-logoyu-kaydetme.jpg

Logomuzu oluşturduktan sonra kaydetmek için File > Save Image As.. yolunu seçelim ve buradan programın bize sunduğu çeşitli uzantılarda seçim yapalım. Bu uzantılar arasında; JPG, PNG, Gif ve BMP formatları yer almakta. Transparan bir görünüm yani arkaplanı temiz bir logo istiyorsak PNG seçmemiz gerekecek. İşlem bu kadar artık ücretsiz logonuzu güle güle kullanabilirsiniz. Unutmadan eğer logo tasarımınız yarıda kaldı ve daha sonra devam ederim diye düşünüyorsanız yine File menüsünden Save Project yazan yere tıklayarak projenizi kaydedebilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız bu logo tasarım uygulaması ücretsiz logo yapma programları arasında en iyilerinden birisi ve neredeyse eşi benzeri bulunmamakta. Özellikle logo yapımına para harcamak istemeyenler arayüzü ingilizce olmasına rağmen çok basit ve kolay bir şekilde kendi logolarını tasarlayabilirler.

Not: Logo tasarlarken takıldığınız yer olursa mutlaka yorumdan sorunuz en geç 1 saat içerisinde cevap vereceğiz.

Jeta Logo Designer – Ücretsiz Logo Yapma Programı YAPILAN YORUMLAR
  • salim
    1 sene önce

    program çok iyi logocuya 50 tl vermekten kurtardı beni.

  • mustafa çalış
    1 sene önce

    program çok güzel boşuna logo yaptırmak için para vermeyen gerçekten kaliteli iş çıkartmışlar.