Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Rapidgator.net

Mozilla Firefox Portable

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,50 üzerinden 5)
Loading...
Rapidgator.net

Portable programlar kullanıcılarına özgürlük sunmaya devam ederken Mozilla’nın Firefox programının portable olması sanırım çok daha fazla artıyı bizlere sağlayacak. USB disk üzerinden taşınabilir bir program çalıştırma çeşidi olan portable uygulamalarda bugün Firefox internet tarayıcısını inceleyeceğiz.

http://www.indirlink.com/wp-content/uploads/2017/08/firefox-portable-indir-2.png

İnternet sektöründe pek çok farklı araç yer alırken bunların kimisi gerçekten çöp uygulamalar olsada bazıları yanımızdan hiç ayırmak istemediğimiz uygulamalar arasında yer alıyor. Mozilla vakfının geliştirdiği Firefox tarayıcısıda portable versiyonu ile bizlerin karşısında. Firefox’u sizlerle rar formatında paylaştık bunun için öncelikle indirdiğiniz dosyayı indirerek winrar gibi bir rar zip açıcı ile arşivden çıkartalım. (Arşiv dosyasına sağ tıklayıp Klasöre çıkart – FirefoxPortable-indirlink seçelim). Arşivden çıkarttığınızda FirefoxPortable-indirlink şeklinde bir klasör olacaktır bunun içerisinde yer alan FirefoxPortable.exe dosyasını açtığınızda artık firefox tamamen taşınabilir halde açılacaktır. 64 bit ve 32 bit olarak çalışabilen bu portable program ile ayrıca kaydettiğiniz firefox kişisel verilerinizde saklanabiliyor yanı klasörü istediğiniz bilgisayara taşıyın farketmez herşeyiniz yanınızda gelecektir.

Firefox portable çalışırkende daha önce sizlere sunduğumuz firefox 64 bit gibi tüm kısayollar aynı şekilde kullanılabiliyor. Sekmelerden, yer imlerinize, şifrelerinizden, çerezlerinize, arama kayıtlarında, internet geçmişinize kadar tüm bilgileri yanınızda taşımak istiyorsanız firefox portable tam sizler için.

Firefox Kısayolları:

F11 sayfayı tam ekran yapar.

CTRL + N tuşu yeni pencere açar.

CTRL + P tuşu yeni sekma açar.

CTRL + U tuşları web sitesi kaynak kodlarını gösterir.

CTRL + J tuşları yüklü eklentileri açar.

Uyarı: İndirdiğiniz uygulamayı açmadan önce firefox’un normal versiyonu kapalı olmalı aksi halde ekranınıza “Another instance of Firefox is already running.” şeklinde bir hata mesajı gelecektir.

İlk açılışta program dili İngilizce olabilir, Türkçe yapmak için Options menüsüne girip buradan Content > Languages > Choose bölümünden TR seçmelisiniz.

Mozilla Firefox Portable YAPILAN YORUMLAR