Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Rapidgator.net

Opera – Kendinden VPN’li ve Reklam Engelleyicili Tarayıcı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Rapidgator.net

Kullanıcıları tarafından oldukça sevilen Opera Browser, dünya genelinde en çok kullanılan 5 tarayıcı arasında yer almakta. İnternet tarayıcıları arasında rekaber gün geçtikçe artarken Google, Chrome ile son 2 yıldır zirvede oynamakta. Bugün sizlere tanıtacağımız tarayıcı ise oldukça iyi bir geçmişe sahip olan Opera.

Bir tarayıcı ne kadar güç harcayabilir bunu sorgulamak lazım fakat Opera, pil gücü tasarrufu ilede dizüstü bilgisayar ve mobil cihazlarda oldukça fazla rağbet görmekte. Chrome ve Firefox gibi tarayıcılar yüksek RAM tüketimine ihtiyaç durarken, Opera sanırım buradan bir güç tasarrufu sağlıyor. Opera kendi içerisinde yer alan Türkçe VPN özelliği ilede özellikle Türkiye’de son zamanlarda kapanan büyük çaplı sitelere ulaşmak isteyenlerin işini kolaylaştırmakta bu nedenle ülkemizde oldukça fazla rağbet görmkte ve kullanımı artmakta. VPN eklentili tarayıcı veya kendinden VPN’li bir tarayıcı arıyorsanız belirttiğimiz gibi Opera tam sizlik. Peki opera’nın özellikleri bunlar mı? Tabi ki de hayır, dahili reklam engelleyici ile AdBlock eklentisine gerek kalmadan tüm reklamları kapatabilir, güvenlik özelliği ile internette dolaşan sahte ve zararlı yazılımlardan korunabilirsiniz.

Yer imleri kısmında görsel bir düzen kullanan Opera’nın kişiselleştirilebilir seçenekleride oldukça fazla dilerseniz 7/24 https://addons.opera.com/ adresinden Opera’nıza farklı eklenti ve temalar hatta duvar kağıtları ekleyebilirsiniz. Eğer Flash veya Java gibi eklentileri Explorer üzerinde açamadıysanız Opera’da denemeniz işe yarayacaktır.

Opera VPN Kullanımı / Kurulumu

Opera VPN aktif etmek için herhangi bir kuruluma gerek yok. ALT + P tuşuna basarak veya menüden ayarlara girerek Gizlilik ve güvenlik yazan sekmeye tıklayalım karşımıza çıkan ekranda VPN’i etkinleştir kısmını aktif edelim artık tüm engelli siteler açılmış olacak. Zaten VPN aktif olduğunda adres çubuğunda mavi renkte VPN yazısını göreceksiniz. Örneğin Wikipedia şuan kapalı yaptığım testlerde oldukça hızlı bir şekilde engel kalmış oldu ayrıca IP kontrollerimde IP adresimin değişerek gizlendiğinide teyit ettim.

VPN aktif olunda çıkan mavi VPN yazısına tıkladığınızda kaç MB’lık kullanım yaptığınızı görebilir, eğer VPN yavaşsa ülkeyi değiştirebilir ve internete çıkış yaptığınız IP adresinizi görüntüleyebilirsiniz.

Sürüm Numarası: Opera 46.0

Opera Kısayolları

CTRL + T yeni sekme açmanızı sağlar

CTRL + SHİFT + N yeni gizli sekme ile özel tarama sayfası açar

CTRL + N yeni pencere açar

ALT + P ayarları açar

CTRL + SHİFT + E eklentiler sayfasını açar

CTRL + H geçmişi gösterir

CTRL + J indirilenleri veya daha önce indirdikleriniz gösterir

Opera – Kendinden VPN’li ve Reklam Engelleyicili Tarayıcı BENZER İÇERİKLER
Opera – Kendinden VPN’li ve Reklam Engelleyicili Tarayıcı YAPILAN YORUMLAR
  • murat
    1 sene önce

    operayı eski telefonumda kullanmaktaydım ve çok memnundum. ancak android işine geçince chorome kullanmaya başladım. ancak bu ara chorome dan memnun değilim sanki yavaslamaya başladı. yine operaya donsem iyi olacak