Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Recuva – Silinmiş Dosyaları Kurtarma Programı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,50 üzerinden 5)
Loading...

Dijital veriler artık günümüzün olmazsa olmazları arasında yer alırken bu verileri korumak ve onları saklamakta bir hayli zorlaşmakta. Özellikle siber saldırılar ve donanımsal arızaların yanı sıra kullanıcı hataları sonrasında verilerimizi kaybetmemiz günümüzde yaşanan en büyük veri kayıpları nedenlerinden bazıları.

Sizlere bugün tanıtacağımız Recuva adındaki ücretsiz Türkçe program ile gerçekten kaybolan verileri kurtarmanız mümkün hale gelmekte. Piyasada pek çok farklı silinen verileri kurtarma programı bulunurken Priform Recuva bu işlemi hızlı ve kolay bir şekilde sizlere sunmakta. Ücretsiz versiyonunun yanı sıra Recuva Professional versiyonuda bulunan programın ücretli ve ücretsiz arasındaki farklarını anlatalım. Ücretli Recuva’da sanal harddisk sürücülerini tarayıp kurtarma işlemi yapabiliyorsunuz, yani Hyper-V ve Vmware tabanlı sunucu dosyalarını kurtarmanız mümkün olmakta. Diğer bir özelliği ise Advanced file recovery bu özelliği ile ücretsize göre çok daha sıkı bir sistem taraması yaparak daha fazla adette silinmiş verileri kurtarabiliyor.

Recuva’nın en büyük diğer artıları arasında usb flash disk, usb harddisk, sd kart, hafıza kartı, harici harddisk gibi içerisinde veri kaybı olan harici donanımlarıda tarama yapabiliyor. Hasarlı ve bozuk harddisklerden dahi veri kurtarma olanağı sunan Recuva, format attığınız harddiskten dahi veri çıkartabilmekte.

Recuva Nasıl Kullanılır?

http://www.indirlink.com/wp-content/uploads/2017/08/recuva-ba%C5%9Flang%C4%B1%C3%A7-sihirbaz%C4%B1.png

Recuva’yı kurup çalıştırdığınızda karşınıza başlangıç sihirbazı gelecektir sonraki diyerek ilerleyelim. Ardından hangi uzantıdaki dosyaları veya dosya türlerini (video, resim, döküman, word, excel, powerpoint, slayt, txt, xlsx, docx, pptx, mail, outlook vb) seçelim. Bu adımdam sonra nerede tarama yapmak istediğinizi işaretlemelisiniz burası çok önemli çünkü sizin göstereceğiniz konum detaylı bir şekilde taranacaktır.

http://www.indirlink.com/wp-content/uploads/2017/08/recuva-tarama.png

Son aşamada ise Başlat tuşuna basarak silinmiş dosya taramasını başlatabiliriz, bu sayfa içerisinde Başlat demeden önce Derinleme Taramayı Aç seçeneğine tıklarsak daha detaylı bir tarama işlemi yaptırabiliriz.

Silinmiş verileri buldum ne yapacağım?

http://www.indirlink.com/wp-content/uploads/2017/08/recuva-kurtarma-ekran%C4%B1.png

Tarama sonrası sistemde olmayıpta silinmiş veya kayıp olmuş tüm veriler listelecektir. Eğer dosya türünü daraltmadıysanız buradaki liste bri hayli kalabalık olabilir. Kurtarılan öğelerin kimisinde yeşil nokta kimisinde kırmızı kimisinde ise sarı noktalar göreceksiniz, kırmızı kurtarılması zor sarı kurtarılma ihtimali olan yeşil ise kesin kurtarılabilecek olan dosyaları göstermekte.

Bu ekranda dilersek sol taraftaki tıklardan çoklu seçim yapabilir, tümünü seçebilir veya tek tek üzerlerine sağ tıklayıp Parlak olanı kurtar diyebiliriz.

Recuva – Silinmiş Dosyaları Kurtarma Programı BENZER İÇERİKLER
Recuva – Silinmiş Dosyaları Kurtarma Programı YAPILAN YORUMLAR
 • Erhan
  1 sene önce

  Bu kurtarma programı kesinlikle işe yarıyor arkadaşlar tavsiye ederim.

 • reşit kurtar
  1 sene önce

  programın kullanımı çok kolay birkaç kayıp word dosyam vardı kurtardım.

 • Samet
  1 sene önce

  Eskiden yanlışlıkla sildigim ama bir türlü geri getiremedigim dosyalar vardı program sayesinde geri geldi.

 • Umut Karaçoban
  1 sene önce

  Virüs programımım sildigi bazı önemli dosyalarım vardı,onları geri getirdi paylaşımın için teşekkür ederim

 • Asker
  1 sene önce

  teşekkürler güzel program işe yarıyor mu test edeceğim Admin baya övmüş 😀

 • Mustafa
  1 sene önce

  Merhaba program için çok teşekkürler aradığım fakat bulamadığım bir dosya vardı sorunsuz geri getirdi çok sağolun.