Smart TV YouTube Açılmama Sorunu – 2017

Smart TV YouTube Açılmama Sorunu – 2017

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Smart TV YouTube Açılmama Sorunu – 2017

Kendi akıllı televizyonumda da başıma gelen ve çözemediğim smart tv üzerinde YouTube uygulamasının açılmama nedenlerini Samsung ile yaptığım görüşmeye istinaden sizlerle paylaşmak istedim. Uygulama Smart Hub’ın kendisini güncellemesi ile kendi kendine kayboldu 🙂

Samsung’un U40 serisinden bir akıllı televizyona sahibim ve yaklaşık 1 aydır YouTube açılmıyor. Smart TV üzerinde neredeyse kullandığım tek uygulama olan YouTube’u göremeyince Smart Hub üzerinden Samsung Apps kısmına girdim, buradan yeniden yüklenebilir mi acaba dedim fakat malesef uygulama buradan da silinmiş. Samsung Türkiye Müşteri Hizmetleri ile yaptığım görüşme sonrasında uygulamanın sadece Samsung markasında değil diğer birçok markanın eski smart tvlerinde (3/4 yıllık olanlar genelde) kullanım dışı bırakılmış. Bunun nedeni ise YouTube sisteminde artık Flash kullanılamıyor olmasından kaynaklı olduğu aktarıldı. YouTube’un eski smart tvler üzerinde bu nedenli bir işlem yapmasının en büyük nedeni eski sürümlerde reklam yayınlayamaması olarakta düşünülüyor.

YouTube’un böyle bir karar alması sonrasında bazı modellerde aşağıdaki gibi uyarı çıkmakta. “30.06.2017 tarihi itibariyle cihaz desteklenmediğinden youtube kullanılamayacak. youtube.com/tvdevices adresine girerek destekleyen tvleri görebilirsiniz.”

YouTube’un desteklemediği eski sürüm Smart Tv markaları arasında LG, Samsung, Philips, Arçelik, Vestel, Sony gibi pek çok marka yer alıyor. Akıllı TV üreticileride umarım bunu fırsat olarak görmezler ve bir an önce çözüm bulurlar.

Sizlerde yaşadığınız sıkıntıları yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Smart TV YouTube Açılmama Sorunu – 2017 YAPILAN YORUMLAR
 • seval
  4 hafta önce

  arkadaşlar samsung ES7000 de bizde yaşadık. konuya çözüm bulan oldu mu. onca paralar verip aldığımız tv ler eski mi oldu bu durumda.

 • Turgay
  1 ay önce

  Hepsi daha cok nasil para kazaniriz derdine dusmusler ve ellerinden gelenleri yapiyorlar bunun icin biz binlerce tl para verip ozellik olsun diye tv aliyoruz bunlarda o paralari cope atiyor yazik bunlara yazik paranin kopegi olmuslar insallah o paralarin icinde geberirsiniz.

 • Ramazan
  1 ay önce

  değerli arkadaşlar nyoutubehd3d diye bir uygulama var onu tv nize yükleyin bende bu akşam yapacam sanırım sonuç alırım haberdar ederim sizi youtube yoksa nyoutube var paranızı kaptırmayın. aslında tüketicie haklarına şikayet etmek gerek satarken youtube var diye satarken iyi kaldırınca ses çıkarmayacağımızı sanıyorlar.

 • Suat
  1 ay önce

  Bende Vestel de çalışmıyordu tv güncellemesi yaptım ayarlardan şimdi çalışıyor youtube

 • Adem
  2 ay önce

  Malesef az önce vestel müşteri hizmetlerini aradım ve 35tl karşılığında güncellediklerini ve youtube’u bu gücelleme sayesinde çalıştırabileceklerini söylediler.

  • admin
   1 ay önce

   Parayla yapıyorlarsa yine iyi Adem Bey, Samsung’da aynı işlemi yapıyor mu acaba ?

 • Ekrem kılıç
  2 ay önce

  Tamam da kaldırdığınız bunca binlerce teveler BENİM arçelik birsürü para verdim yutube İÇİN almış idim tekrar tv mi al cam evler tv çöplüğümü olsun şiddetle kınıyorum

 • Selim
  2 ay önce

  Mağduruz hepimiz mağduruz Smart Televizyonu olanlar mağdur Şimdi de anladı televizyondaki internetten Zaten zaten Vestel are çalıştırıyor interneti bir iyi olan YouTube onu da onu da sil oldu mu mu şimdi

 • Selim
  2 ay önce

  Televizyonda nasıl kullanacağız ki başka bir şey yani en popüler uygulamayı YouTube’da dizilerini izlerdim madem öyle reklamveren yazılım yapıp yüklesin ler Bu kadar basit

 • hikmet
  3 ay önce

  malesef o kadar saçma bir şey ki kendi kendine güncelleyip uygulamayı kapattı