Smart TV YouTube Açılmama Sorunu – 2017

Smart TV YouTube Açılmama Sorunu – 2017

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Smart TV YouTube Açılmama Sorunu – 2017

Kendi akıllı televizyonumda da başıma gelen ve çözemediğim smart tv üzerinde YouTube uygulamasının açılmama nedenlerini Samsung ile yaptığım görüşmeye istinaden sizlerle paylaşmak istedim. Uygulama Smart Hub’ın kendisini güncellemesi ile kendi kendine kayboldu 🙂

Samsung’un U40 serisinden bir akıllı televizyona sahibim ve yaklaşık 1 aydır YouTube açılmıyor. Smart TV üzerinde neredeyse kullandığım tek uygulama olan YouTube’u göremeyince Smart Hub üzerinden Samsung Apps kısmına girdim, buradan yeniden yüklenebilir mi acaba dedim fakat malesef uygulama buradan da silinmiş. Samsung Türkiye Müşteri Hizmetleri ile yaptığım görüşme sonrasında uygulamanın sadece Samsung markasında değil diğer birçok markanın eski smart tvlerinde (3/4 yıllık olanlar genelde) kullanım dışı bırakılmış. Bunun nedeni ise YouTube sisteminde artık Flash kullanılamıyor olmasından kaynaklı olduğu aktarıldı. YouTube’un eski smart tvler üzerinde bu nedenli bir işlem yapmasının en büyük nedeni eski sürümlerde reklam yayınlayamaması olarakta düşünülüyor.

YouTube’un böyle bir karar alması sonrasında bazı modellerde aşağıdaki gibi uyarı çıkmakta. “30.06.2017 tarihi itibariyle cihaz desteklenmediğinden youtube kullanılamayacak. youtube.com/tvdevices adresine girerek destekleyen tvleri görebilirsiniz.”

YouTube’un desteklemediği eski sürüm Smart Tv markaları arasında LG, Samsung, Philips, Arçelik, Vestel, Sony gibi pek çok marka yer alıyor. Akıllı TV üreticileride umarım bunu fırsat olarak görmezler ve bir an önce çözüm bulurlar.

Sizlerde yaşadığınız sıkıntıları yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Smart TV YouTube Açılmama Sorunu – 2017 YAPILAN YORUMLAR
  • hikmet
    4 hafta önce

    malesef o kadar saçma bir şey ki kendi kendine güncelleyip uygulamayı kapattı