Windows 10’da Güncellemeleri Kapatmanın Kolay Yolu

Windows 10’da Güncellemeleri Kapatmanın Kolay Yolu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Windows 10’da Güncellemeleri Kapatmanın Kolay Yolu

Windows 10 hayatımıza girdiğinde en can sıkıcı taraflarından birisi güncellemelerin bizden habersiz arka planda inmesi ve sistem boşta kaldığında otomatik olarak yüklemeye başlatması. 2017’de bu güncellemeler daha da fazla artarken bazı güncellemeler format atmaktan bile uzun sürebiliyor. Durum böyle olunca kullanıcılarda Windows 10 güncellemelerini kapatmanın yollarını aramakta.

Windows 10’da güncellemeleri kapatmanın en kolay yolu hizmetlerden Windows Update Services’i kapatmak bunun için aşağıda sıraladığımız işlemleri yaparak bu dertten artık kurtulabilirsiniz.

Windows + R tuşuna basarak Çalıştır ekranını açalım karşımıza gelen yazım alanına services.msc yazarak Tamam diyelim veya Enter tuşuna basalım. Bu işlem sonrasında Hizmetler sayfası karşımıza gelecektir.

Bu ekranda yukarıda mavi ile işaretlediğim Windows Update yazan yere çift tıklayalım karşımıza gelen ekranda Başlangıç türü bölümünü Elle seçelim alt tarafta Hizmet durumu: Durduruldu olmalı bunun için eğer çalışıyorsa Durdur butonuna basalım ve tamam diyerek ekranları kapatalım.

İşlemler bu kadar artın Windows 10 otomatik güncelleme ile alakalı hiçbir işlem yapmayacaktır. Güncelleme işlemlerini manuel olarak yapmak isterseniz; Windows 10 Güncelleştirme Programı‘nı indirip kullanabilirsiniz.

Windows 10’da Güncellemeleri Kapatmanın Kolay Yolu YAPILAN YORUMLAR
  • Windows 10'da Uyku Modunu Kapatma | İndir Link – Güvenilir Program ve Dosya Arşivi
    2 hafta önce

    […] görüntüsünü aşağıdaki gibi ekledim.)Ayrıca daha önceden hazırladığım kolau yoldan Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır konulu makalemize buradan […]